Facebook

Adresa tábora

Letní tábor BOURÁCI - Rekreační středisko StarLine Hrachov, č. ev. 45, 264 01 Dublovice - Chramosty

PŘIHLÁŠENÉ DĚTI

Táborové video 2014

První super táborové video pro Vás připravil praktikant Marek. V živém provedení jsou na něm všechny táborové pokřiky a nejlepší fotky, samozřejmě v pozadí s naší táborovou hymnou.

Video: 

Letos jsme se v noci nemuseli bát...

Během večerních porad nejvyšších náčelníků, na kterých se plánovala obrana indiánské osady na další dny, bylo zapotřebí ohlídat táborový oheň a být ve střehu, protože zákeřní Komančové útočili zásadně v noci. Na takovýchto nočních hlídkách se vystřídaly všechny táborové kmeny a všem se tento těžký úkol podařilo zvládnout na jedničku. Z těchto nočních hlídek přinášíme v příloze pod článkem autentické zápisy samotných táborníků. Jak je vidět většina z nich pojala tento úkol opravdu zodpovědně, někteří dokonce zapojili básnické střevo a Ti nejmenší v nich sympaticky bojovali s naším českým jazykem :-)

Obrazek: 

Všem malým Indiánům - na Bouráckém táboře 2015 na shledanou :-)

Druhý ročník Bouráckého tábora je za námi a všem nám po něm zbyla spousta krásných vzpomínek a zážitků. Táborové týpí, totem a truhlu s dýmkou míru jsme pro Vás schovali na příští rok, plody práce všech malých Indiánů tak rozhodně nepřijdou vniveč. Doufáme, že se všem táborníkům na táboře líbilo minimálně tak jako nám, náčelníkům, kteří s Vámi strávili těchto krásných 14 dnů.

Veliké poděkování bychom chtěli vyjádřit všem rodičům a dalším rodinným příslušníkům, především za jejich důvěru a podporu během samotného tábora. Vzhledem k tomu, že již teď víme, že v tradici Bouráckých táborů chceme pokračovat, chtěli bychom Vás požádat o podporu i v dalším roce. Parta lidí, která se stará o Vaše děti jsou všechno dobrovolníci, kteří mají práci o děti jako koníček v době svých dovolených bez jakéhokoli nároku na odměnu - vyjma úsměvů a spokojenosti Vašich dětí. Sehnat takové lidi je v dnešní době čím dál větší vzácnost. Proto bychom Vás chtěli požádat o pomoc do příštího roku, ať už jen prostým doporučením u Vašich známých nebo jakoukoli formou materiální podpory. Jsem skálopevně přesvědčen, že těch nádherně strávených 14 dní za to stojí.

Veliké díky posíláme všem našim sponzorům, bez nichž by tábor nemohl být tak pestrý a jedinečný.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    S přáním nádherného zbytku léta Vás zdraví Jindra Habada alias náčelník Hustá Mlha:-)

Obrazek: 

Časy příjezdu autobusů

Časy příjezdu autobusů – sobota 26.7.2014

Praha – 12:00

Kladno – 12:45

Stochov – 13:30

Rakovník – 14:00

Časy jsou přibližné (plus/minus 15 minut), mohou se měnit v závislosti na dopravni situaci.

Velké vítězství je naše

Při noční bitvě, kdy naše indiánské kmeny napadl nepřátelský kmen Komančů, se podařilo vybojovat veliké vítězství. V první fázi bitvy jsme utrpěli velké ztráty, ale útok jsme zuby nehty odrazili. V druhé fázi bitvy se na bojovém poli objevil náčelník Komančů Trefená Hlava. Svým křikem vyburcoval všechny k boji a dokonce se mu podařilo ukořistit naší bouráckou vlajku. To však nemělo dlouhého trvání, Trefená Hlava sice odolával, ale nakonec padl a bitvu všechny kmeny zakončily svými pokřiky, které s nádechem vítězství byly prý slyšet až v dalekém Pelhřimově. Včera večer si táborníci připravili velkou hranici, kde po slavnostní přísaze byla spálena komančská vlajka. Úsilí všech Indiánů bylo dnes odměněno naleznutím pokladu, který nám zde s díky zanechal Vinetou, náčelník spřáteleného kmene Apačů. Těsně před zapálením slavnostního ohně jsme se pro Vás stačili vyfotit.

Obrazek: 

Komančové se blíží, náčelníci a jejich kmeny musí být dnes večer ve střehu!

Dnes dopoledne se k nám od spřáteleného kmene Apačů dostala krátká zpráva, ve které stálo, že jejich osada byla minulou noc přepadena a byl zničen jejich totem. Dnes večer budou tedy muset být všichni náčelníni ve střehu, bude třeba bránit naše táborové symboly. Komančové a jejich krutý náčelník Trefená Hlava se potulují v místních lesích a naše indiánská osada bude prý brzy na řadě. Naše kmeny budou připraveny v plné zbroji a stejně tak všichni náčelníci. Nejmenší z náčelníků Malá Mlha bude samozřejmě taktéž v pohotovosti.

Obrazek: 

Honba za nepřátelskými Komanči pokračuje

Po včerejším večerním karnevalu, který proběhl ve stylu pyžamové párty a který byl pojat v zábavném stylu se spoustou masek a soutěží, se malí Indiáni dopoledne vydali do lesa, kde měli za úkol ulovit co nejvíce životů nepřátelských Komančů (někteří lovci se zvěčnili na fotce viz níže). Úkol to byl opravdu složitý, ale všechny kmeny se s ním popraly se ctí a svoje lesní území se jim všem podařilo ubránit. Odpoledne na nás Velký Manitou snesl krátký déšť, ten měl ale krátké trvání a někteří se dokonce měli možnost vykoupat v exkluzivním V.I.P. bouráckém bazénku.

Obrazek: 

Velké porcování uloveného bizona

Po krásném dni stráveném v Pelhřimově jsme dorazili do tábora a hned po nástupu na nás Velký Manitou spustil velký déšť. Po večeři si všichni zasloužili dlouho očekávanou pohádku, ke které servírujeme velikou laskominu. Hlavní náčelníci se totiž včera vydali na velký lov. Hustá Mlha s Tvrdou Peckou na mustanzích naháněli velkého prérijního bizona a náčelníkům Těsným Trenkám a Bílému Jestřábovi se nakonec podařilo lasem chytnout a zneškodnit tohoto obra mamutích rozměrů. Z jeho kůže si malí Indiáni vyrobili měšce a Indiánky kabelky, ale hlavním hřebem je dnešní podávání bizoního masa, které všichni ochutnali poprvé v životě. Pro Indiány bylo porcování bizona posvátným obřadem a věřili, že po jeho požití budou mít minimálně další rok štěstí. Zatím se nenašel nikdo, komu by nechutnalo...

Obrazek: 

Tropický víkend zvládli táborníci s přehledem

Sluníčko nás pozdravilo již v brzkých ranních hodinách, ale indiánská posádka se nedala zaskočit. Včera se krajem mihnul náčelník kmene Apačů a zanechal nám v okolních lesích vzkaz, který zašifroval tak, aby jej zrádní Komančové nemohli rozluštit. Dobrou zprávou je, že všem šesti kmenům se vzkaz podařilo rozluštit. Pětidílnou šifru též posíláme všem návštěvníkům těchto stránek, třeba budete mít také chvíli potrápit svoje mozkové závity (k rozluštění je třeba znát mayskou dvacítkovou soustavu a morseovku). Obě odpoledne jsme strávili na jedné z nejkrásnějších pláží v republice, na Trnávce. Na včerejší diskotéce se dalším třem Indiánům podařilo vyhrát bouráckou bundu. Před večerkou jsme si všichni zazpívali bouráckou hymnu a dnes večerní program zpestřil prestižní turnaj vedoucích proti dětem ve fotbale a vybíjené. Zítra čeká všechny výlet do Pelhřimova a všichni se již těší do místního nového akvaparku.

Obrazek: 

Táborníky dnes čeká noc strávená na hradě

Po předvčerejší noční hře, kdy se nám podařilo zastrašit kmen nepřátelských Komančů nás čekal další slunečný den, během kterého měli Indiáni možnost se vykoupat na přehradě Trnávka s krásně čistou vodou z řeky Želivky. Na večerní diskotéce proběhla pěvecká soutěž o Zlatého slavíka a všichni, kteří nám zazpívali, vyhráli jedinečnou bouráckou bundu do každého počasí. Dnes ovšem na všechny čeká další velký zážitek. Všechny kmeny se po obědě vydají na zříceninu hradu Orlík nedaleko Humpolce. Postaví se obrovský vigvam a k večeři si táborníci sami uvaří guláš s bramborami. Kromě toho budou mít možnost si na ohni upéct bramborové placky a další pochutiny. Všechny kmeny si dále zkrášlují své vybavení, některé z nich už si vyrobily vlajky a náhrdelníky, které si každý večer vezmou na slavnostní nástup. Na jednom takovém jsme se pro Vás všichni vyfotili.

Obrazek: 

Stránky