Facebook

Adresa tábora

Letní tábor BOURÁCI - Rekreační středisko StarLine Hrachov, č. ev. 45, 264 01 Dublovice - Chramosty

PŘIHLÁŠENÉ DĚTI

Aktuality

Táborové video 2015

To nejlepší táborové video nacpané zážitky z Bouráckého Žlebu 2015 pro nás přichystal praktikant Marek. V živém provedení jsou na něm všechny táborové pokřiky a nejlepší fotky, samozřejmě v pozadí s naší Bouráckou hymnou.

Video: 

Na Bouráckém táboře 2016 na shledanou!

Třetí a podle všech zatím nejlepší ročník Bouráckého tábora je za námi a všem nám po něm zbyla spousta krásných vzpomínek a zážitků. Dračí pařátu, stejně jako symobly z minulých let (totem a kalich) jsme pro Vás schovali na posvátném místě na Bouradle, které se stane naším tradičním návštěvním místě. Doufáme, že se všem táborníkům na táboře líbilo minimálně tak jako nám, vedoucím, kteří s Vámi strávili těchto krásných 14 dnů. Již teď se příští rok těšíme na všechny bourácké benjamínky, mazáky a vícnežmazáky a na to, jak si zpátky vykopete svoje arcikamy.

Veliké poděkování bychom chtěli vyjádřit všem rodičům a dalším rodinným příslušníkům, především za jejich důvěru a podporu během samotného tábora. Již teď víme, že v tradici Bouráckého tábora budeme pokračovat i v dalším roce. Parta lidí, která se stará o Vaše děti jsou všechno dobrovolníci, kteří mají práci o děti jako koníček v době svých studijních prázdnin a dovolených bez jakéhokoli nároku na odměnu - vyjma úsměvů a spokojenosti Vašich dětí. Sehnat takové lidi je v dnešní době čím dál větší vzácnost. Proto bychom Vás chtěli požádat o pomoc do příštího roku, ať už jen prostým doporučením u Vašich známých nebo jakoukoli formou materiální podpory. Jsem pevně přesvědčen, že ty nádherně strávené dny za to stojí.

Veliké díky posíláme všem našim sponzorům, bez nichž by tábor nemohl být tak pestrý a jedinečný.

S přáním nádherného zbytku léta Vás zdraví Bouráci, ti blázni z povolání cheeky

Obrazek: 

Příjezdy autobusů

Praha - 12:30

Kladno - 13:00

Rakovník - 13:00

Časy jsou pouze orientační, konečný příjezd bude odvislý od dopravní situace na D1. Pro ty, kteří jedou vlastní cestou je vhodný čas vyzvednutí dítěte cca v 10 hodin..

Naši malí obránci odolali nočnímu nájezdu zlých a temných sil

Včera krátce před půlnocí na náš Bourácký Žleb nečekaně zaútočila armáda skřetů v čele se zákeřným, znetvořeným Azogem. Temné síly se v tu chvíli seskupily nad našimi hlavami; černý jezdec Nazgul nemilosrdně bral životy našim obráncům. Naštěstí na naší straně byl čaroděj Gandalf Šedý, který jim životy vracel hned zpátky. Bilbo Pecík na svých nosítkách odnášel jednoho raněného za druhým, nicméně oba velké skřetí útoky se podařilo odrazit. V závěru bitvy se obrovskému Magogovi podařilo ukořistit naší vlajku, ale malí strážci si na něm smlsli a během chvíle ho dostihli a zlikvidovali. Temné síly zla tak nadobro opustily naši pevnost. Hurá!

Obrazek: 

Posádka Bouráckého Žlebu si včera pochutnala na uloveném trolovi

Včerejší den nás dopoledne přivedl do bouráckého hvozdu, kde se nám podařilo odrazit útoku osobní stráže krále skřetů, Magoga. Poté, co jsme všechny červené skřety zlikvidovali, se všechny rodiny z bouráckého kraje vydaly hledat ztracený arcikam. Ten dnes zakopali na neznámém místě, které do příštího roku nesmí nikdo nikdy objevit. Dnes po opět vynikajících madlafouskových palačinkách nás večer čeká velká pyžamová párty s dětskými scénkami a představeními, a to na počest bouráků, kteří se před třinácti lety sešli a založili svou partu v pyžamu. Od té doby si tuto tradici na táboře každý rok připomínají.

Obrazek: 

Bourácká parta si to užívá naplno

Po včerejším sluníčkovém dnu, na jehož konci se hrálo o cenné zlatky draka Šmaka, jsme se dnes vydali do Pejrtského mlžného Žlebu, legendární pevnosti, ve které se poprvé spolu současně potkali Bilbo Pecík, král Mlhodén a čaroděj Madlafousek, aby započali svoji cestu po bourácké stezce. Po prozkoumání místních zákoutí jsme se vydali do nedalekého vodního ráje, kde jsme si všichni zařádili. Zítra náš čeká další lesní bojovka a táborové rodiny budou mít opět příležitost vybojovat cenná políčka na cestě po bourácké stezce.

Obrazek: 

Turnaj století skončil remízou

Dnešní večerní turnaj nakonec skončil remízou. Nejprve děvčata těsně podlehla ve vybíjené táborovým elfkám, porážku ale vedoucím vrátili malí Hobiti ve fotbale, kteří  v dramatické bitvě 6:6 po základní části, porazili vedoucí 3:2 na penalty.

Obrazek: 

Vojsko je již připraveno k obraně Bouráckého Žlebu

Během včerejšího dne poté, co táborníci absolvovali noční stezku elfské vládkyně Galadriel, se v nedalém hvozdu odehrála první příprava na bitvu sedmi armád. Nasazení všech bylo na nejvyšší úrovni, večer na diskotéce ovšem na nikom nebyla znát žádná únava a opět jsme museli posunout večerku. Dnes si každý vyrobil svůj kouzelný hobití kalíšek a po opět vynikajících madlafouskových palačinkách čekalo na všechny sedm záludných disciplín, které prověřily schopnosti malých Hobitů. Večer všechny čeká velmi prestižní zápas. Děti totiž vyzvaly na souboj vedoucí a již teď jsme všichni zvědaví jak to dopadne, loni to byly velké souboje. Zítra čeká na všechny výlet po bourácké stezce až do Roklinky - sídla Elfů (hrad Orlík), kde se utáboříme a strávíme noc. Už se všichni těšíme. 

Obrazek: 

Bourácký tábor je v plném proudu

Dnes dopoledne se malí strážci Bouráckého Žlebu odebrali k Lesnímu tržišti, kde je čekalo další dobrodružství. V lese hledali cenné karty, s kterými pak čile obchodovali u prohnaných elfských obchodníků. Neměli to ovšem lehké, jelikož se v okolí vyskytovali zákeřní červení skřeti v čele s hrůzným Azogem. Odpoledne se na nás snesl letní déšť, ovšem to nám rozhodně nezkazilo naší vynikající náladu :-)

Obrazek: 

Strážci Bouráckého Žlebu se zabydlují

Včerejším dnem se všech sedm táborových rodin zabydlelo v hlubokých lesích nedalekého Bouráckého hvozdu. Všechny rodiny nás mile překvapily jaký dokázaly postavit hobití příbytek, aniž by tím nijak výrazně zasáhly do rázu přírodní krajiny. Včerejší večer dj Mlha rozjel svá velká kola na první velké DISKO MEGA PÁRTY a jelikož se tančilo až do noci, museli jsme posunout budíček, což všichni táborníci ocenili. Dnes dopoledne si všichni zdobí své hobití kazajky, aby se pro Vás večer mohli vyfotit, uvidíte jak to všem sluší. Sluničko nad námi se také hlásí o slovo, a tak hned po obědě vyrážíme na létajícím psu Bonym směr do Měsíční záliv (viz mapa Sředozemě). Na obrázku vidíte příbytek rodiny Sigurů.

Obrazek: 

Stránky