Facebook

Adresa tábora

Letní tábor BOURÁCI - Rekreační středisko StarLine Hrachov, č. ev. 45, 264 01 Dublovice - Chramosty

PŘIHLÁŠENÉ DĚTI

Aktuality

Milí Šípáci. Příští rok zase na viděnou, Bouráci.

Po příjezdu z Orlíku nabral letošní tábor neuvěřitelných obrátek, nejdříve to byla rekonstrukce vontského souboje o nadvládu nad Stínadly v podobě velké míčkové bitvy, poté slavnostní závěrečný oheň, po němž následovala noční bitva a noční hon na Širokka, no a v poslední den nástupu jsme se všihni konečně dozvěděli jaké tajemství skrývá. Závěrečná diskotéka, kterou protla velká dortová paráda se protáhla do rekordního času, když ti nejvytrvalejší vydrželi tancovat dlouhé minuty po půnoci. Ačkoliv počasí nebylo zas tak slunečné jako loni, podařilo se odehrát spoustu her, táborníci ulovili spoustu bobříků a posbírali haldy fajďuláků.

Chtěli bychom tímto poděkovat všem táborníkům, kteří se tábora zúčastnili, na tento rok, kdy naše Stínadla provázel příběh pěti kamarádů - Rychlých šípů se bude dlouho vzpomínat. Chtěli bychom tímto poděkovat partě úžasných lidiček - vedoucích a praktikantů, kteří náročnou práci spočívající v celodenní péči o děti zvládli skvěle. Velký dík nepochybně patří naší paní zdravotnici, která díky chladnějšímu počasí měla o malinko více práce, ale zvládla ji s přehledem.

Čtvrtý ročník Bouráckého tábora skončil a vy možná přemýšlíte nad tím, jak to bude příští rok, co bude za téma a tak dále. Po Husitech, Indiánech, Hobitech a Rychlých Šípech pro Vás určitě připravíme opět něco bombastického, tím si můžete být jisti. Velká Bourácká rada zasedá tradičně na konci roku. Na poslední páteční večerní poradě jsme se totiž dohodli, že příští rok do toho jdeme znovu, což taktéž vypovídá o úspěšnosti tohoto roku. Těšíme se tedy i vroce 2017 na osm oddílů složených z fajn holek a kluků a plno soudružnosti, úsměvů, odhlodlání a bojovnosti.

Chtěli bychom taktéž poděkovat všem rodičům, kteří nám svěřili to, co je jim nejdražší, za jejich neustálou podporu formou e-malů, kratičkých zpráv, ale i sponzorských příspěvků. Stejně tak děkujeme všem sponzorům, díky nimž jsme mohli děti obdarovat cenami a dárečky při nejrůznějších soutežích. Když píšeme tyto zprávy, jsme ještě všichni tak trochu naměkko, byl to krásný tábor. Za rok tedy na viděnou, vaši Bouráci.

 

Obrazek: 

Příjezdy autobusů

Praha - 12:30

Kladno - 13:00

Rakovník - 13:30

Časy jsou pouze orientační, konečný příjezd bude odvislý od dopravní situace na D1. Pro ty, kteří jedou vlastní cestou je vhodný čas vyzvednutí dítěte cca v 10 hodin. V případě, že nastává jakákoliv změna oproti příjezdu, inforujte nás prosím ideálně formou SMS na tel. čísle 776650358.

 

BOURÁCKÝ TÁBOR V PLNÉM PROUDU

Neuvěřitelné grády nabral přes víkend náš Bourácký tábor. Poté, co nejdříve v pátek děti zmasakrovali vedoucí ve vybíjené na turnaji roku a ve fotbale vedoucí oplatili porážku (na penalty, ale přece), tak v sobotu večer nás čekala velká nadílka v podobě grilování vepřové kýty, zpívalo se u ohně, byly to opravdu veliké hody. V neděli nás přepadl déšť, nás to ale nijak nezaskočilo, odpoledne patřilo palačinkám Jarky Metelky a večer si děti připravili scénky a představení na pyžamovou párty. Příjemně nás překvapila jejich invence, všechno máme natočené, určitě se úryvky objeví i na táborovém videu. Bouráci slíbili, že odloží hodinky a párty se protáhla do pozdních večerních hodin. No a dnes? Dnes čeká všechny táborníky výlet na hrad Orlík, legendární místo, kde v roce 2012 vznikla myšlenka Bouráckého tábora. Od té doby se na něm každoročně scházíme, abychom si připomněli, jaké jsou naše kořeny. Za cestu na Orlík získá každý táborník bobříka vytrvalosti a síly a večer budou mít zase děti možnost splnit si bobříka odvahy. V okolí hradu by se měl nacházet taktéž tajemný Širokko. Děti už poznali, že jím je bývalý Velký Vont. Schyluje se totiž k tomu, že nám definitvně svěří svého ježka v kleci. Děti již vědí jak jej vyndat z klece ven. A vědí o tajemství, které ukrývá.. 

Obrazek: 

Plnění táborových bobříků je v plném proudu

Kromě celotáborové hry a všudypřítomných camprdliků, které táborníky vedou za vzkazem od Jana Tleskače, všichni táborníci mají možnost se zdokonalit v deseti základních dvednostech, které Rychlé Šípy plnily. Jednalo se o tradiční bobříky. Z celkového množství jich bylo vybráno hned deset. Odvahy, mlčení, uzlování, zručnosti, přírody, hvězd, síly, morseovky, tábornictví a záchranáře. Za každý bobřík je jedna placka na táborový klobouk, což táborníky motivuje k jejich splnění. Všichni tak mají možnost naučit se novým dovednostem. Na fotce vidíte členy Rychlých švestek, kterak plní bobříka tábornictví spočívající mj. v umění rozdělání různých druhů ohňů bez použití papíru. Každým dnem nás děti překvapují svým odhodláním a šikovností.

Obrazek: 

Každý den se scházejí u Šmejkalovy ohrady

Všichni malí obyvatelé bouráckých stínadel se každý večer sejdou u Šmejkalovy ohrady. U posvátného místa Rychlých Šípů, na kterém kdysi Mirek Dušín zachránil Jarku Metelku ze spárů Černých jezdců. Naši krásnou táborovou ohradu vidíte na obrázku dole i s tajemným ježkem v kleci v pozadí. Každá táborová parta, které můžete vidět v sekci Oddíly, si ozdobila jednu její část. Dnes ráno nás nečekaně přepadl déšť a vlhko a tak byl ten pravý čas dětem pustit seriál Záhada hlavolamu. Zajímala nás jejich reakce, jelikož na černobílých epizodách z roku 1969 jsme vyrostli spíše my.. kvůli Janu Třískovi v roli charismatického Velkého Vonta byl seriál komunistickým režimem na dlouhou dobu zakázán a jeho pokračování Stínadla se bouří se již nikdy nepodařilo dotočit. Když tajemný Em stoupal po schodech ke zvonici za vystrašeným Janem Tleskačem, slyšeli byste v sále zarušeně spadnout špendlík na zem :-) Teď když píši tuto zprávu tak již opět vysvitlo slunko a nás čekají souboje  v bazéně na obřích duších. Bude třeba rovnováhy, síly a důvtipu. Bude sranda, jupííí.

Obrazek: 

Camprdlíci a Fajďuláci nás vedou k Širokkovi

Tajemnému Širokkovi se podařilo ukořistit ježka v kleci i s plánkem na výrobu létajícího kola. Zmizel nám v BOURÁCKÝCH STÍNADLECH a pátraní po něm je velmi náročné a nebezpečné. Naštěstí se v táboře objevily stovky malých „stínadelských camprdlíků a fajďuláků“, kteří mají na své šále číslo a písmenko, ze kterých se dá postupně poskládat zpráva vedoucí k Širokkovi. Nikdo však neví kdy, ale hlavně, kde se objeví. Postupně se objevují na stále více maskovaných a utajených místech, takže pro všechny táborníky je z toho pěkně napínavá pátrací akce. 

Obrazek: 

Malí obyvatelé Bouráckých Stínadel si již budují svoje klubovny

Na začátek je třeba rodičům vzkázat, že všichni táborníci přežili první táborovou noc bez úhony, dokonce i bez nějakého velkého stýskání, což přisuzujeme tomu, že na večerním bouráckém vopruzu dostali všichni malí táborníci žlutý vontský klobouk a prostřednictvím bývalého Velkého Vonta Lupánka alias Těsné trenky se seznámili se všemi vedoucími. A protože se pohybujeme na území Stínadel, jednotlivé party se dopoledne odebraly postavit svojí klubovnu, stejně jako kdysi Rychlé šípy. Odpoledne se táborové party prostřednictvím značkované trasy dostanou k deseti stanovištím, na kterých se seznámí s bobříky, které mohou během tábora plnit. No a večer už na všechny čeká první seznamovací diskotéka dje Mlhy a jeho posádky. Během písničky Jede jede mašinka, je na bouráckém táboře zvykem, že každý vláček v mašince znamená o jednu minutu delší diskotéku než obvykle..tak jsme zvědaví jak dlouhá dnes bude :-)

Dole se můžete podívat na plán naší celotáborové hry, během něhož budou jednotlivé stínadelské party zdolávat nástrahy bouráckého skaliska. Bude to složitá a strastiplná cesta, ale odhodlání tady nikomu nechybí!

Obrazek: 

Ježek v kleci a Rychlé šípy jsou zpět, a to přímo na Bouráckém táboře

Legendární hlavolam - ježek v kleci, o němž si mnozí mysleli, že nadobro zmizel, se na jaře tohoto roku po desítkách let znovu zjevil! Na světě existuje spousta imitací tohoto záhadného díla Jana Tleskače, avšak pouze jediný originál, který v sobě uchovává plánek na sestrojení létajícího kola, vynálezu, který by změnil svět. Tento ježek v kleci se dostal do ruky partě kluků, kteří si říkají Rychlé šípy. Tato parta se velmi kamarádí s další legendární partou, partou Bouráků, která dostala za úkol tajemství ukryté v ježkovi ochraňovat. To bude jedním z našich hlavních úkolů, bránit ježka před nepřátelskými partami Černých jezdců a Bratrstva kočičí pracky. V okolí tábora se také pohybuje neznámý Širokko, fantom, který se ježka v kleci snaží za každou cenu dostat, nikdo ale neví proč.. podaří se nám dostat ježka z klece ven? Budeme hodni odhalit jeho tajemství? To vše se dozvíme na bouráckém táboře!

Obrazek: 

Bourácký tábor umí ocenit věrnost :-)

Letos na táboře kromě zelenáčů, benjamínků a mazáků bude na BOURÁCKÉM VOPRUZU vyhlášena kategorie těch nejvěrnějších táborníků, tj. těch, kteří s námi jezdí od úplných začátků, když jsme byli ještě takový minitábůrek (první rok nás jelo pouze 25). Těchto VÍCNEŽMAZÁKŮ letos jede přesně 11 a všichni obdrží permanentku, která tyto jedince opravňuje rezervovat si místo na příští rok bez ohledu na počet a účast jiných dětí. Tito vícnežmazáci budou mít i další výsostná privilegia a budou moci zásadním způsobem ovlivňovat dění na táboře :-)

Obrazek: 

Co si určitě vzít s sebou na BOURÁCKÝ TÁBOR

Občas se někdo zeptá, co si vzít s sebou na tábor a my vždy odpovídáme kromě toho, co je uvedeno zde: http://www.bourackytabor.cz/info, hlavně dobrou náladu a úsměv, protože o tom je vlastně celý ten náš bourácký tábor, který je velmi na pohodu. O co bychom však chtěli poprosit rodiče, zda by mohli svým dětem přibalit, to je nějaký kus starého oblečení (bílé triko, kus prostěradla, šátek apod.), který si budou moci táborníci jako každý rok ozdobit a prezentovat se v něm se svým oddílem na táborových nástupech. No a samozřejmě ti, co jedou na tábor podruhé, potřetí nebo počtvrté, nezapomeňte si s sebou vzít všechna svá bourácká trika a také placky a klobouk z loňska. S trochou nadsázky se dá říci, že kdo jede na tábor již poněkolikáté, moc toho oblečení potřebovat nebude :-)

Již jen týden, všichni se moc těšíme.cheeky

Obrazek: 

Stránky