Facebook

Adresa tábora

Letní tábor BOURÁCI - Rekreační středisko StarLine Hrachov, č. ev. 45, 264 01 Dublovice - Chramosty

PŘIHLÁŠENÉ DĚTI

Aktuality

Pátý ročník Bouráckého tábora je za námi

Když jsme se tenkrát s bouráky při horké letní noci sešli před pěti lety na hradě Orlík a dohodli se, že od příštího roku založíme Bourácký tábor, ani ve snu jsme si nepředstavovali, že kolem nás vyroste tak skvělá parta vedoucích a hlavně dětí a že všichni budeme těch nádherných 14 dní tak držet pospolu. Zavázali jsme se na deset let založit tradici těch nejlepších letních dětských táborů. Teď jsme v polovině času našeho tehdejšího legendárního slibu a jen při vzpomínce na monstrózní zakončení tábora nejen mě, ale všechny Bouráky mrazí. Nejdříve úžasná noc na Orlíku, den na to oslava konce pirátského letopočtu leta páně? ....:-) kdy většina z malých pirátů poprvé v životě zažila atmosféru koncertu; následující večer elektrizující atmosféra u slavnostního táborového ohně, který si postavili sami táborníci za zpěvu bouráckých písní, a poslední večer nejdelší diskotéka v historii všech táborů, kterých jsme se jako Bouráci zúčastnili. Malí piráti nás v tanečním nadšení drželi na parketu do čtvrt na dvě a nechtěli skončit, jako by jim dal do nohou někdo baterky s neomezenou výdrží :-) 

Při vzpomínkách, kdy nejen při hrách, ale prakticky při všech aktivitách si táborníci navzájem pomáhali, hlavně ti starší zkušenější těm mladším se mi derou slzy do očí. Ta dobrá nálada a Na pohodu atmosféra, kterou jsme zažili, bude naším motorem příští rok uspořádat další bezvadný tábor, plný her, nevšedních aktivivt a zážitků. Přejem Vám všem krásné pohádové léto. Mlha & Bouráci.

Obrazek: 

Příjezdy autotusů

Praha - 12:30

Kladno - 13:00

Rakovník - 13:30

Časy jsou pouze orientační, konečný příjezd bude odvislý od dopravní situace na D1. Pro ty, kteří jedou vlastní cestou, je vhodný čas vyzvednutí dítěte cca v 10 hodin. V případě, že nastává jakákoliv změna oproti příjezdu, inforujte nás prosím ideálně formou SMS na tel. čísle 776650358.

 

 

Silvestrovská show je tady, čekají nás poslední hodiny pirátského letopočtu l.p. 1099

Právě jsme se vrátili z Tortugy (hrad Orlík). Noc strávená tam je pro nás každoročně slavnostním okamžikem, kde si připomínáme vznik Bouráckého tábora před pěti lety. Letos nás trochu zlobily rozmary počasí, akci se ale podařilo zachránit. Na táborníky čekala mimořádná nadílka spočívající ve dvou stříbrňácích, které si mohli vsadit v hazardním kutlochu na Tortuze. Zkušení Bukanýři aka krupiéři byli malými piráty pořádně oškubáni.Za samotnou cestu do centra pirátské neřesti obdrželi piráti odznáček za zdatnost, jelikož většina z nich plavbu dokázala absovovat tzv. po svých. Na hradě jsme si sami udělali v kotlíku brambory s gulášem a následovaly luxusní placky s majdou ze sušené žraločí krve (rozumějte povidla :-) po kterých se jen zaprášilo. Následovala bojovka, které se zúčastnili prakticky všichni táborníci a  pohádkový nocleh, kde měli někteří tu čest spát do konce v hradním sklepení. Nyní jsme už všichni zpět v Portu Kocourkov a odpoledne nás čeká příprava na silvestrovskou show, která bude opravdu neskutečných rozměrů.

Obrazek: 

Velký fotbalový MEGA turnaj po roce tentokrát nerozhodně

V neděli večer na nás čekalo velké sportovní klání. Malé tábornice v bitvě, ve které rozhodovala až bitva kapitánek porazily vedoucí a následně kluci svedli s vedoucími fotbalový souboj plný pohledných akcí, který skončila remízou. Porážku z loňského roku klukům nakonec vedoucí oplatili až na penalty. Na památku se pro vás všichni vyfotili. V pondělí zasáhla náš přístav velká fujavice, která se proměnila v ukrutný uragán. Posádu Kocourkova portu to však nijak neznepokojilo. Na programu totiž byly palačinky piráta Madlavouse, kde za plotýnkami excelovaly Hříšná Bety a Nezkrotná Katy. Přísadu z lektvaru z chapadel mořských chobotnic malým pirátům podávala Kulhavá Rejna. Uragán neustával, u Neptuna jsme byli v nemilosti, nicméně k vykoupení jsme si všichni připravili pyžama a začali spontánně tancovat na nejznámější pirátské hity. Neptun se po naší pyžamové párty slitoval, a tak dnes právě vyrážíme na přístav Tortuga - legendární místo, kde před pěti lety vznikla myšlenka Bouráckého tábora. Malé táborníky čeká noc strávená v pevnosti, ve které si budou moci zahrát hazardní hry a v noci je čeká bojovka. Prozatím však ještě nevědí, že z podsvětí právě uprchla posáda zatracených pirátů z jejich lodi opředené tajemstvími - Černé perly.

Obrazek: 

Táborové HITY

Bouráci letos kromě tradiční Bourácké hymny a loňského hitu Grilování hejá přidali do své diskotéky další MEGAhit Vzhůru na Kletečnou na motivy melodie ze seriálu Dva roky prázdnin. Bouráckou hymnu, jak jsme si u včerejšího ohně ověřili, již všichni umějí nazpaměť. Šlágr o grilování pojednává o loňském extempore bouráka Propase, kterak se na poslední chvíli podařilo zachránit úspěšný večer. Původní verze písnÍ nenazpíval nikdo jiný než nám dobře známý Pepa Vojtek, avšak až atmosféra u ohýnku dala těmto šlágrům ten správný nádech.

Grilování HEJÁ grilování

Po pátečním dnu, kdy malí piráti lovili mořské příšery v Neptunově zálivu a kdy večer velmi úspěšně proběhla soutěž Bourácká tvář má známý hlas v sobotu Bouráci na svém legendárním škuneru ulovili obří sedmimetrovou chobotnici a na jejích chapadlech jsme si pak všichni pochutnali. Během grilování jsme si zazpívali táborové písně u ohně, kdy nás na kytary doprovázeli hudebníci ze skupiny Robin (https://www.facebook.com/love.life.robin).

Obrazek: 

Port Pejr obsazen Černými piráty

Ve čtvrtek táborníky čekal výlet do legendárního přístavu Port Pejr, který jsme obsadili v černých tričkách a kloboucích - viz foto níže. Celotáborová hra je v lném proudu, táborové posády právě plují Polobouráckým mořem. Na Ostrově duchů pak mají možnost si zahrát si o stříbrňáky, zlaťáky a pirátské dolary..

Obrazek: 

Velká pirátská parta

Pirátská celotáborová hra již běží v plném proudu. Hned první den na bouráckém vopruzu jsme se všichni seznámili a následující den zjistili, že jsme se ocitli v pirátském letopočtu leta paně 1099. Piráti si vyrobili vlastní vlajky, měšce a šátky, kterými se prezentují na nástupech, na kterých mají možnost vyhrát pirátské dolary, stříbrńáky a zlaťáky. Na fotce můžete vidět ty, kteří se o malé táborníky letos starají.

Obrazek: 

Dráček Bouráček letos v novém hávu

Všímaví příznivci našeho tábora možná mohli zaznamenat, že dráček Bouráček letos prošel změnou, když jej v přístavu Tortuga napadl zákeřný pirát Černovous a podařilo se mu useknout jednu jeho hlavu. Jak to tak ale bývá u draků, na jeho místě vyrostly hlavy rovnou dvě.

Obrazek: 

Časy odjezdů Bouráckých vícnežřidičů

Vážení rodiče a táborníci. Časy odjezdu bouráckého autobusu jsou:

7:30 - Rakovník (u informační kanceláře společnosti ANEXIA na autobusovém nádraží)

8:00 - Kladno (na parkovišti u kladenského zimního stadionu)

8:30 - Praha - Zličín (zastávka č. 6 na autobusovém nádraží)

Pro ty, kteří se na tábor dopraví vlastní cestou je nejvhodnější čas příjezdu v 10:30 hod.

 

Obrazek: 

Stránky