Facebook

Adresa tábora

Letní tábor BOURÁCI - Rekreační středisko StarLine Hrachov, č. ev. 45, 264 01 Dublovice - Chramosty

PŘIHLÁŠENÉ DĚTI

Aktuality

Denní věštec - mimořádné vydání

Mimořádné, nikdy nepublikované a nevydané číslo Denního věštce, exkluzivně pro všechny účastníky kouzenického pobytu v Bourákovicích!

Příjezdy autobusů

Praha - 12:30

Kladno - 13:00

Rakovník - 13:30

Časy jsou pouze orientační, konečný příjezd bude odvislý od dopravní situace na D1. Pro ty, kteří jedou vlastní cestou, je vhodný čas vyzvednutí dítěte cca v 10 hodin. V případě, že nastává jakákoliv změna oproti příjezdu, informujte nás prosím ideálně formou SMS na tel. čísle 776650358.

Srastiplná noc v pevnosti Azkaban

To, co dnes malí učňové předvedli v pevnosti Azkaban všem vyrazilo dech, a to dkonce i Dávnorovi, který rozhodně nečekal, že tuto noc všichni učňové přežijí ve zdraví. Čekaly na ně dvě velké zkoušky, které prověřily jejich odvahu, sílu ale i bystrost a důvtip. Z dosavadního vývoje pobytu ve škole v Bourákovicích věděli, že je čeká další krok při pátrání za ztraceným mečem Ventomíra Lešenáře. To, že se však setkají právě s ním, s tímto uvězněným zrádcem, to čekal málokdo. Byl to právě tento vězeň, který předal všem kolejím druhou indicii, kde by se meč mohl nacházet - v rodné vsi vždy usměvavého čaroděje Špekuluse. Že však získáme jeden z viteálů, symbol prastarého rodu Lešenářů - jejich lešenářskou trubku, to už nečekal nikdo. Bez Ventomírova meče budeme při závěrečných bojích s pánem zla prakticky bezbranní. Půlnoční stezka, kterou měli na svědomí akademici a profesoři z odboru záhad, byla vyvrcholením tohoto dramatického, ale úžasného dne. Nyní, kdy píšu tyto řádky, všichni spí a zdají se jim sny o vítězství...Na fotce vidíte učně, kterak cestou na Azkaban plnili jeden ze záhadných úkolů.

Obrazek: 

Grilovaný Trol - Héjá!

Zákeřný Trol, který se potuloval v okolí naší kouzelnické školy znamenal pro všechny velké nebezpečí. A to hlavně po nocích. Dnes v noci jsme se odebrali na velký a slavný lov, kdy nám pomohli naši souputníci Mlhomorové, kteří rozpoutali prakticky mlžící peklo, aby následně vlkodlaci ulovili toto monstrum. Kýtu z tohoto monstra jsme si posléze ugrilovali, a to za vydatné pomoci Propáska, kterému malí kouzelníci zazpívali jeho hymnu Héjá Grilování! Každý si nacpal pupek, aby měl dost síly do dalších kouzelnických sobojů.

Obrazek: 

Dosavadní největší záhada pobytu v Bourákovicích odhalena

Páteční večer konečně rozetnul houstnoucí atmosféru kolem záhadných vzkazů tajemného T.K., které se objevovaly všude a stále častěji a celé osazenstvo Bourákovic stále více znervózňovaly. Po třech dnech bezradného tápání po identitě tohoto nadpřirozena a neznáma se T.K. dobrovolně rozhodl, že se představí v klubovnách jednotlivých kolejí. Pravda, pomohl nám k tomu přítel Albus Brumbál pomocí jeho tajenky, kterou však učňové bleskurychle vyluštili. K údivu všech si s námi pohrávaly a dále budou pohrávat tyto Tajemné Kluběnky, jejichž nápadné kloboučky se náhle a nečekaně zjevují na všech možných místech v areálu školy čar a kouzel v Bourákovících a předávají nám na své šále šifrovaný vzkaz vedoucí k odhalení místa výskytu meče Ventomíra Lešenáře.

Obrazek: 

Učňové z Bourákovic sílí každým dnem

Dění ve škole čar a kouzel v Bourákovících je plné událostí. Na včerejším nástupu škola poslala létající vzkaz jejímu mentorovi Albusi Brumbálovi, který snad pomůže rozluštit záhadnou zkratku T.K. a najít meč Ventomíra Lešenáře, bývalého profesora z Bourákovic, který před šesti lety při posledním velkém střetu se smrtijedy sešel na stranu toho, jehož jméno se nemá vyslovovat. Již víme, že se meč nachází kdesi ve vodě, snad to bude Mlžný potok Pohoda, snad Černé jezero snad jej ukrývá některý z četných okolních vlhkorájů, kdo ví. Malí kouzelníci a kouzelnice, kromě toho, že se zdokonalují v základních kouzlech, tak si vyhotovují vlastní kouzelnické hůlky a košťata na famfrfál, který všechny taktéž čeká. Níže lze vidět mapu Bourákovic a okolí, a taktéž erby všech osmi kolejí, které si koleje samy do mapy zakreslili. Šikovnost a zručnost malých čarodějů místní profesorský sbor (viz příloha níže) překvapuje čím dále více.

Obrazek: 

Malí učni v plném nasazení

Malí kouzelníci včera prošli první opravdu zatěžkávající zkouškou. V noci totiž ze svých skrýší vyrazili smrtijedi na průzkum okolí Bourákovic a celá škola byla tak nucena být v noční pohotovosti. Všechny koleje absolvovaly magický okruh, na kterém je čekalo několik soutěžících stanovišť a zároveň je čekal obtížný úkol projít územím smrtijedů. Dnes se vydáme směrem k sousedské škole k Bradavicím, samotný Harry Potter nám v Hedvábném lese zanechal šifru, kterou musí malí učňové rozluštit. Profesorský sbor, který můžete vidět na fotce jim samozřemě bude nápomocen. Je však třeba dávat pozor na mozkomorskou chátru, která číhá na naše zaváhání..

Obrazek: 

Rozřazení do kouzelnických kolejí je za námi

Příjezd všech táborníků do školy čar a kouzel v Bourákovicích proběhl hladce, cestou nás pro jistotu chránily hlídky mlhomorů, kteří sídlí kousek od pevnosti. Všichni jsou již ubytovaní ve svých pokojích a seznamují se se svými novými kamarády. Hlavní hvězdou odpoledne byl kouzelný moudrý kobouk Tánor, který jednotlivým kolejím přidělil jejich názvy. Když se všichni ztišili, mohli slyšet jak k nám moudrý Tánor promlouvá. První kouzla již proběhla a dokonce na nás někdo z učitelského sboru zvolal kouzlo actio sprchulátis. A tak jsme sice mírně zmokli, nicméně moudrý klobouk úřadoval zcela v klidu, takříkajíc na pohodu. Večer všechny čeká klasický bourácký vopruz... večer, na kterém se všichni poznáme a seznámíme.

Obrazek: 

Již poslední okamžiky nás dělí do odjezdu do školy čar a kouzel v Bourákovicích

Bourákovice, možná si říkáte, že byste již teď chtěli vědět něco více o tom, kam se Váš malý kouzelník za pár hodin odjede vzdělávat v kouzlech a magii. Někteří z Vás možná již vědí, protože v dětství sami takovou školu navštěvovali a někteří z Vás jsou dodnes našimi věrnými pomocníky, členy Bouráckého řádu, který se po generace snaží bojovat se zlem, které ztělesňuje ten, jehož jméno neradno vyslovovat. Bourákovice jako škola vznikla ve stejném období jako její skotská méně slavná odnož Bradavice. Bourákovice se nachází v Čechách na Vysočině a jediný způsob jak se do ní legálně dopravit, je nastoupit na jednom ze tří nádraží, odkud vyjíždí Bourácký expres. Jejími zakladateli a hlavními architekty byli, pro někoho možná překvapivě, mudlové, a to prakticky asi nejslavnější mudlové široko daleko. Momentálně jich je 5 a říkají si Bouráci. Ti prakticky na vzdušných základech postavili celou bouráckou kolonii a podíleli se na vybudování Prasohlinek, Pivniček a přilehlých osad. Své ojedinělé dílo tito Bouráci před jeho zhotovením předali ředitelskému triumvirátu - Brumbafouskovi, Špekulusovi a Dávnorovi - třem uctívaným čarodějům a přátelům, kteří se po svém boku při poslední bitvě dobra se zlem (léta páně 2013) postavili proti smrtijedům a zrádci Ventomíru Lešenářovi. Každý z těchto ředitelů má svou vlastní pohnutou historii, ale o té se při pobytu v Bourákovicích ještě hodně dozvíte.

V okamžiku, kdy Bouráci předávali čarodějům pevnost Bourákovice, ukryli v okolí pevnosti osm bouráckých artefaktů, díky nimž se daří pány zla držet ještě na uzdě. Ten, jehož jméno by se nemělo vyslovovat, však tohle ví, a myslí si, že tyto artefakty ukrýváme přímo v Bourákovicích, a proto teď svoji pozornost a pozornost smrtijedů zaměřil na naši pevnost. Zatím se nám daří odolávat a od zítřka nám přijede na pomoc celý nový žákovský ročník školy čar a kouzel. Na památku osmi artefaktů vzniklo v Bourákovicích osm kolejí, kam se každý rok jezdí vzdělávat malí kouzelníci, kouzelnice, čarodějové a čarodějky. Názvy těchto kolejí jsou Rudolvír, Strakomor, Čmelodor, Včelodor, Fialkový Lesosmír, Kouzelní Kocoušci a AsiSpár. V průběhu prvního dne to bude kouzelný moudrý černý Tánor (Brumbafouskovo dílo), který rozdělí všechny malé učně do těchto osmi kolejí.

Tak jak jste se možná dozvěděli z dopisu, který během tohoto týdne doručily poštovní sovy, každý žák se celým svým srdcem a duší stane plnohodnotným členem své koleje a váženým učněm školy čar a kouzel v Bourákovicích. Během pobytu nás zaručeně čeká několik zkoušek. Jednou z prvních a nejdůležitějších bude vyrobit si vlastní kouzelnickou hůlku, k čemuž nám pomůže nikdo jiný než slavný Ondravander. Ten se společně se Špekulusem do pevnosti v Bourákovicích dostaví až o den později, jelikož se musí zúčastnit čarodějnického zasedání v Pivničkách. Kromě hůlky se nicméně budeme muset bránit útokům smrtijedů, kteří budou číhat v přilehlých tmavých lesích. Možná nás po šesti letech čeká další velký střet se zlem...kdoví...to bychom museli na pomoc povolat slavný Ventomírův meč...

Obrazek: 

Co si s sebou dále vzít na tábor - čeká nás noc v pevnosti Azkaban

Vážení a milí rodiče, malí kouzelníci.

Tábor se blíží mílovými kroky a jako každý rok Vám připomínáme, že je třeba s sebou dítěti přibalit spacák a karimatku, které budou třeba při přenocování v pevnosti Azkaban (rozumějte hrad Orlík u Humpolce). Již nekolikátý rok úspěšně spolupracujeme s místním kastelánem, který nám za pomoc při úpravě okolí ponechá pevnost v noci jen pro nás. Tyto věci je dobré podepsat či jinak označit, aby nebyly zaměnitelné s jinými. Co se týče samotného obleku malých kouzelníků, samozřejmě nebráníme se tomu, když Vaše dítě vybavíte např. kloboukem či podobnou kouzelnickou proprietou, nicméně pro táborové účely jako každý rok přivítáme, když dítětti s sebou přibalíte nějaké staré triko, které si bude moci pokreslit a ozdobit. Co se týče hůlek a létajících košťat na famfrfál, předpokládáme, že děti si během tábora vyrobí vlastní originální exempláře, se kterými se jim budeme snažit pomoci. Všchni se moc těšíme ...  bourákovické sovy s očekávánou poštou byly dnes vypuštěny do všech končin světa mudlů..

Obrazek: 

Stránky