Facebook

Adresa tábora

Letní tábor BOURÁCI - Rekreační středisko StarLine Hrachov, č. ev. 45, 264 01 Dublovice - Chramosty

PŘIHLÁŠENÉ DĚTI

Aktuality

Příjezdy Bouráckých expresů - 5.8.

Praha - 11:00Kladno - 11:15Rakovník - 12:00Časy jsou pouze orientační, konečný příjezd bude odvislý od dopravní situace na D1. Pro ty, kteří jedou vlastní cestou, je vhodný čas vyzvednutí dítěte cca v 9:30 hodin. V případě, že nastává jakákoliv změna oproti příjezdu, informujte nás prosím ideálně formou SMS na tel. čísle 776650358.

Zkouška odvahy malých rytířů proběhla úspěšně

Na Bouráckém táboře se včera v noci děly zajímavé věci. Všici totiž byli podrobeni velké zkoušce odvahy, kdy všichni malí táborníci postupně vstoupili do temnoty, kde je čekaly velké nástrahy. Ti nejmenší rytíři tuto zkoušku podstoupili v menších skupinkách, avšak ti starší táborníci ji podstoupili sami. V temnotě na ně čekaly opravdové bestie a zrůdy. Na závěr celé této strastiplné cesty čekal na všechny král Artuš, kterému se na malou chvíli podařilo utéci z Chaosova područí, aby mohl všechny malé účastníky stezky odvahy pasovat na Rytíře Camelotu. Ani zákeřným jezinkám se nepodařilo malé rytíře přivést na zcestí, když svými kouzelnými paprsky zasáhla čarodějnice Yennefer, jak je vidět z některých fotek. Artušovi se tak v nestřeženou chvíli podařilo posílit svoji armádu, která se v příštích dnech střetne se silami zla Trojvěžného údolí. To celá armáda stvrdila podpisem do Bourácké kroniky.

Obrazek: 

Osm legendárních království se sešlo v Trojvěžném údolí u Kulatého stolu

Vážení přátelé Bouráckého tábora, osm království kulatého stole se na hradu Camrach sešlo k velké poradě, kterak zatočit se silami zla, jež formují svoje šiky nedaleko území, které stráží draci hraničáři. Ti nám umožňují, abychom se mohli připravit na poslední závěrečnou bitvu a přípravy probíhají v plném proudu. Každé z osmi království, které se dostavilo na Rytířský sněm, bojuje v soutěžích a kláních, které pro ně přichystali jejich králové a tovaryši. Na vše bedlivě dohlíží triumvirátní komise složená z rytířů Madlafíka z Madlafíka, trubadůra Peckivála a Zaklínače Černého Orla, odvěkého přítele Geralta z Rivie ze školy Kaer Morhen. Každé z království si vytvořilo svůj vlastní erb, kterým se prezentuje na plénu. Ty jsme pro Vás vyfotili, stejně jako celá království, která během dne můžete zřít v sekci Oddíly na našich stránkách. Přečtěte si také bojové pokřiky, před kterými se třesou i samotné bestie z mlžného Chaosova pásu!

Obrazek: 

BOURÁCKÝ TÁBOR JE NEJLEPŠÍ TÁBOR NA SVĚTĚ (věta oznamovací)

Vážení přátelé Bouráckého tábora, je to neuvěřitelné, ale právě nastala chvíle k tomu, abychom napsali článek o Bouráckém táboru. Venku totiž začalo hrooooozně pršet, ale my jsme si urobili program za deště i za sucha válíme jako Bouráci a Rytíři Trojvěžného údolí jsou všude kolem. Pes Temná Morda všechny hlídá a Zaklínač Černý Orel mu je na blízku. Také je třeba říci, že Bourácký tábor je nejlepší tábor na světě. Jsou tu nejlepší vedoucí, krásné dívky a statní hoši. Všici se ponoříme do opravdu veliké pohody, která pluje každou minutou vteřinou i hodinou. Malí rytíři a čarodějnice jsou všude nustále s úsměvem na rtech, až si říkám, že je to neuvěřitelné. Dnes jsme chtěli vyrazt hledat krále Artuše, kterého pohltil vládce temnoty bůh Chaos, ale prozatím to zřejmě musíme odložit. A co budeme večer tedy dělat? Jak se říká, nejvíce zlo naštvete úsměvem a dobrou náladou a tu my hodláme míti, jelikož nás zřejmě čeká další Rytířské hodování a tancování pod všemlžnou taktovkou Mlhy a jeho třiceti pobočníků, tovaryšů, královen, mnišek a dalších existencí tohoto Bouráckého tábora. Ano, děkujeme, že jste dočetli až sem tuto veledůležitou zprávu o fungování Bouráckého tábora, který již devátým rokem je jak? Na pohodu! ;-)

Obrazek: 

Bourácký tábor v plném proudu

Vážení přátelé, devátý ročník Bouráckého tábora je v plném proudu, počasí nám přeje a jednotliví rytíři jsou plně vytíženi táborovým programem, kdy zde v Trojvěžném údolí se snaží v CKH získat co nejvíce hvězdného prachu. Tohle však není všechno, první seznamovací diskotéka proběhla s velkým úspěchem a Lesní tržiště draků mělo správný náboj. Samotný první den se nám však podařila logistická akce roku, když se nám z původních prostor podařilo přestěhovat legendární Jarostův vlhkoráj, pomohlo nám celkem 155 kamionů firmy Anexia, ale zvládli jsme to a výsledek stojí za to. Sluníčko hezky svítí a tak se každý den alespoň na chvíli všichni šplouchneme ;-)

Obrazek: 

Časy odjezdů na Bourácký tábor

Vážení rodiče a táborníci. Sobotní časy odjezdů RYTÍŘSKÝCH EXPRESŮ do krajiny hrdinům zaslíbené jsou následující:

Rakovník - 13:30 (inf. kiosek na autobusovém nádraží)

Kladno - 14:15 (na prarkovišti u kladenského zimního stadionu)

Praha - 14:30 (zastávka č. 6 na autobusovém nádraží na Zličíně)

Pro ty, kteří se na tábor dopraví vlastní cestou, je nejvhodnější čas příjezdu V 16 hodin.

Už se jen třikrát vyspíme! Vaši Bouráci.

Dokumenty, které je potřeba mít s sebou na Bourácký tábor

Vážení rodiče a rodinní příslušníci malých táborníků,

v příloze připojujeme dokumenty, které je třeba mít s sebou při odjezdu na tábor. Letos k přiloženým třem dokumentům přibude ještě jeden (vizte níže).Jako pořadatel zotavovací akce jsme ve smyslu příslušných právních předpisů nuceni dodržovat aktuální právní předpisy v oblasti ochrany zdraví, zejména Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví.

Dle těchto opatření lze dítě na tábor přijmout pouze za podmínky, že v den odjezdu na tábor prokážete u autobusu:

- že je dítě očkované, kdy od aplikace druhé dávky uplynulo 14 dnů - doloží se vytisknutou kopií národního certifikátu o dokončeném očkování

 nebo

- vytisknutým Potvrzením o provedeném PCR testu (RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem) ni starším než 7 dnů.

- vytisknutým Potvrzením o prodělaném onemocnění, kdy od prvního zjištění Covidu na základě PCR testu neuplynulo více než 180 dnů.Při doložení jednoho z výše uvedených potvrzení nebude třeba děti po celou dobu pobytu na táboře nijak testovat. Varianta antigenního testování před a v průběhu tábora je pro nás jako pořadatele natolik technicky a právně problematická, že jsme se rozhodli trvat pouze na třech výše uvedených variantách. Jsme si vědomi toho, že je to pro Vás starost navíc, avšak bez tohoto potvrzení Vám na tábor dítě nemůžeme vzít, jelikož bychom riskovali  vysoké sankce ze strany orgánů veřejného zdraví (hygieny).

Na místě odjezdu nebudou naši vedoucí ani zdravotnice provádět žádné testy.Přejeme Vám všem pěkný den a budeme se těšit na shledání. Vaši Bouráci.

Přihlášené děti 2021

Vážení rodiče a rodinní příslušníci malých táborníků.
V současné době je tomu přesně rok, co jsme řešili obdobnou situaci týkající se uspořádání Bouráckého tábora. Doposud nemáme ze strany MŠMT bližší metodické instrukce. Předpokládáme však, dle posledních vyjádření představitelů ministerstev zdravotnictví a školství, že podmínky budou letos podobné těm loňským. Z toho důvodu jsme provozovateli (pro nás) nového objektu v Hrachově potvrdili účast  a zahájili jsme přijímání plateb na táborový účet. Bližší podrobnosti najdete v sekci "Informace pro rodiče". Co se týče dokumentů, které bude nutno s sebou na tábor předložit, vyčkejte, budeme Vás informovat e-mailem a zde na stránkách.
Současně jsme taktéž aktualizovali seznam letošních přihlášených dětí, kde budeme zaznamenávat údaje o Vašich platbách. Všem přejeme příjemné jarní dny, Bouráci a kol.

Na Bourácký tábor se letos pojede!

Pro všechny malé táborníky, jejich rodiče a další rodinné púříslušníky máme dobrou zprávu. Po několika neúspěšných pokusech se nám podařilo najít vhodnou lokalitu, a to takovou, která bude splňovat naše nároky a požadavky. Jedná se o rekrační zařízení Hrachov 45 poblíž obce Hrachov, kde je k dispozici velká táborová základna vč. srubů, bungalovů a hlavní budovy a s provozovatelem objektu jsme se dohodli na obdobných podmínkách, které jsme měli k dispozici v rekreačním zařízení v Kletečné, kam jsme dříve jezdili. Jedná se o táborovou základnu, na které se na školy v přírodě a letní tábory jezdí už léta a provozovatel, kterým je firma Starline, jej udržuje ve velmi dobrém stavu. Součástí je také bazén uprostřed lesa, sportovní hřiště a nádherný les přímo nad táborem, který je jako stvořený pro konání bouráckých her.

Na e-maily všech táborníků, kteří byli účastni tábora v minulých letech, následně rozešleme podrobnější infromace o jeho konání. Již teď víme, že se bude konat v termínu od 24. 7. 2021 do 5. 8.- 2021, což je sice mírná změna oproti minulým letům, avšak je to daň tomu, že jsme byli nuceni vhodný ubytovací objekt shánět na poslední chvíli. Jsme přesvědčeni o tom, že po úspěšném absolvování letošního tábora si budeme moci v objektu domluvit vhodné podmínky i na roky nadcházející. Táborová online přihláška je tedy spuštěna a neváhejte ji vyplnit co nejdříve, jelikož kapacita tábora bývá obvykle rychle naplněna.

Přejeme Vám všem příjemné, i když mrazivé, únorové dny. Bouráci.

Obrazek: