Nejčastější dotazy

Domů » Nejčastější dotazy

Kde se tábor koná?

 Stejně jako v předchozích letech se bude tábor konat v rekreačním středisku StarLine Hrachov. Areál je mimo záplavovou oblast a je běžně dostupný autem.

Jaké je věkové rozpětí dětí na táboře?

Na táboře rádi přivítáme děti od 6 do 17 let.

Do kdy se má tábor zaplatit?

Splatnost první zálohy ve výši 3000,-, nebo celé částky 8500,-, je do 31. března. Druhá záloha ve výši 3000,- je splatná do 31. dubna a poslední záloha 2500,- do 31. května. Částku prosím zasílejte na bankovní účet 2402396772/2010. Jako variabilní symbol uvádějte prosím datum narození dítěte.

Jak je to s dopravou na tábor?

V ceně je zahrnuta doprava autobusy z Kladna (u zimního stadionu), Rakovníku a Prahy (autobusové nádraží Zličín). Vlastní doprava na tábor je samozřejmě také možná. Konkrétní časy odjezdů budou před táborem zveřejněny v Aktualitách.  Rodiče jsou povinni zajistit předání a převzetí dítěte osobně.

Kde budou děti ubytované?

Děti budou bydlet v pokojích ve zděných budovách. Pokoje jsou po 4-6 lůžcích, přičemž jsou vždy dva pokoje spojené chodbou , kde je společná sprcha a WC.

Kde se děti budou stravovat?

V hlavní budově se nachází jídelna, kde vaří osvědčení kuchaři. Strava je zajištěna šestkrát denně. Snídaně 8:00, svačina 10:00, oběd 12:30, svačina 15:00, večeře 18:30, druhá večeře 20:00. Během celého dne si děti mohou v jídelně natočit vodu, čaj nebo šťávu.

Jak je zajištěna zdravotní péče o děti?

Po celou dobu tábora jsou přítomny dvě kvalifikované zdravotní sestry s dlouholetou praxí v oboru ošetřovatelství. Nejbližší zdravotnické zařízení je Nemocnice Sedlčany (12 minut autem) a Nemocnice Příbram (22 minut autem).

Kdo se bude o děti starat?

O děti se během tábora stará osvědčený kolektiv vedoucích a praktikantů. Všichni vedoucí jsou proškoleni kurzem první pomoci a mají několikaleté zkušenosti se starostí o děti. Vedoucí i praktikanti jezdili na náš tábor před lety jako děti, takže vědí, jak tábor funguje. Medailonky si můžete prohlédnout zde. Do Bourácké historie můžete nahlédnout zde.

Zdravotní pojišťovna dítěte dává příspěvek na tábor, vystavíte mi potvrzení?

Ano, stačí si připravit formulář dané pojišťovny, ten orazítkujeme a potvrdíme.

Jaké doklady musí dítě odevzdat před odjezdem?

Před nástupem do autobusu musí dítě odevzdat tiskopis o zdravotní způsobilosti, prohlášení o bezinfekčnosti dítěte, kopii průkazky zdravotní pojišťovny a podepsaný formulář o GDPR. Pokud dítě užívá jakékoli léky, přibalte mu je prosím s sebou společně s rozpisem dávkování. Doplňte také prosím informace o veškerých alergiích. Veškeré tiskopisy naleznete před termínem tábora v sekci Aktuality. 

Mé dítě jede na tábor poprvé, co mu mám zabalit?

Doporučený seznam najdete v Informacích pro rodiče. Zejména u malých dětí doporučujeme veškeré věci podepsat, aby se předešlo záměně.

Jaké věci se dítěti na táboře budou určitě hodit?

Nezapomeňte prosím na spacák a karimatku, alespoň jednou během tábora proběhne stanování. Přibalte dětem i pohledy, dopisní papíry, obálky a známky.

Jak mohu kontaktovat své dítě na táboře?

V sekci Napište dětem můžete dětem napsat „táborový email“. Tyto emaily denně tiskneme a předáváme dětem. Do areálu také dojíždí Česká pošta, můžete tak poslat dopisy, pohledy nebo balíčky.

Potřebuje dítě na tábor kapesné?

V areálu se jednou denně otevírá bufet, kde si děti mohou koupit různé cukrovinky. Děti se také mohou těšit na výlet do Sedlčan nebo do Příbrami. Doporučujeme tedy dát dětem kapesné asi 1000 Kč.

Co na tábor nedoporučujeme zabalit?

Mobilní telefony a jiné elektronické přístroje. Za jejich ztrátu v případě neuložení u vedoucích bohužel nemůžeme ručit.

Co je na táboře zakázané?

Na táboře netolerujeme kouření, požívání alkoholických nápojů včetně omamných a návykových látek. Pokud bude dítě při zmíněných věcech přistiženo, bude okamžitě posláno domů na náklady rodičů a bez nároku na vrácení peněz.

Zajímá Vás něco dalšího? Ozvěte se nám, rádi Vaše dotazy zodpovíme 🙂