Informace pro rodiče

Domů » Informace pro rodiče

Vážení rodiče,

občanské sdružení BOURÁCI a jeho kolektiv vedoucích, Vás zvou na letní dětský tábor s dlouholetou tradicí v rekreačním středisku Star Line u Hrachova.

O Bouráckém táboře

Rádi na táboře přivítáme všechny děti od 6 do 17 let. Náš tábor se pořádá v rekreačním středisku StarLine Hrachov. Hrachov je dobře dostupný – v dojezdové vzdálenosti 15 minut jsou Sedlčany, za 20 minut se dostanete do Dobříše a za 30 minut do Příbrami. 

V blízkém okolí areálu jsou louky, les i mnoho cílů na výlety. V případě hezkého počasí je možnost koupání v bazénu.

Ubytování je pro všechny děti zajištěno ve zděných budovách s oddělenými koupelnami. 

Strava je pro děti zajištěna 6x denně, včetně druhé večeře a celodenního pitného režimu. V hlavní budově je kromě jídelny také několik společenských místností a bufet s možností nákupu cukrovinek. Celý ubytovací areál tábora se nachází mimo povodňovou zónu. Doprava na tábor je zajištěna táborovými autobusy  se zastávkami v Praze, Kladně a Rakovníku. Zdravotní péče o děti je zajištěna dvěma kvalifikovanými zdravotními sestrami s dlouholetou praxí v oboru ošetřovatelství.

Námětem letošní celotáborové hry budou Vikingové, což je téma, které nabízí spoustu variací a možností. Kdo jen trochu zná Bourácký tábor, tak ví, že si téma zase uzpůsobíme sami sobě 🙂

Téma nabízí širokou škálu možností a her, pro děti je připraven pestrý program, který budeme v průběhu tábora každý den zveřejňovat na těchto internetových stránkách. Naším cílem je, aby se žádné dítě na táboře nenudilo.

O děti se bude starat kolektiv vedoucích s dlouhodobou praxí v péči o děti. Pro účel pořádání tábora jsme založili spolek Bouráci z.s., který je neziskovou organizací sdružující všechny vedoucí, jež se účastní tábora.

Jak probíhá první den na táboře?

Ihned po příjezdu budou děti rozděleny do oddílů podle věku. Při zařazení do oddílů se snažíme zohledňovat přání dětí, což lze řešit již upozorněním v online přihlášce nebo při samotném příjezdu. Každý oddíl má svého vedoucího a praktikanta, kteří jsou se svěřenými dětmi po celou dobu trvání tábora. První dny se nesou vždy v duchu seznamování s novými kamarády, oddílovým vedoucím a praktikantem, takže se ani noví táborníci nemusí bát začlenění do kolektivu. Aby rodiče věděli, jak se dětem na táboře líbí, aktualizujeme každý táborový den fotogalerii. Dětem také můžete poslat vzkaz přímo na tábor přes sekci „Napište dětem„. 

Co děti na táboře zažijí?

Náš tábor je svojí náplní velice pestrý, protože máme pro děti připravených spoustu zábavných her, které se dají kombinovat dle aktuálního počasí. Hlavní náplní tábora je vždy celotáborová hra (CTH), která se mění každý rok. V CTH mezi sebou soutěží děti rozdělené v oddílech v různých dovednostech. Ať už je to sport, kreativita nebo něco na přemýšlení, každé dítě je do hry zapojené. Program tábora uzpůsobujeme počasí a zejména fyzické kondici dětí, takže se někdy mohou těšit na sportovně laděné dny, jindy zase odpočinek nebo zajímavý výlet. Každoročním zpestřením je oblíbené stanování ve stanech pro menší děti a spaní pod širákem pro ty větší. Nesmí chybět ani klasické táboráky s kytarou a strašidelnými povídkami. Na konci tábora pak děti dostanou drobné dárky, nebo něco dobrého na zub. 

Kdo se bude o děti starat?

V minulých letech se nám podařilo na táboře utvořit semknutou partu dětí a dospěláků, jejichž přáním je, aby Vaše dítě mělo na tábor jen hezké vzpomínky. My sami čerpáme ze svých bohatých táborových zkušeností. Po několika letech, kdy jsme jezdili na velký tábor v krásném prostředí Kletečné u Humpolce, jsme se roku 2013 rozhodli jít vlastní cestou. Vytvořili jsme vlastní tábor s vizí, že se na něm všichni budou znát jménem. Proto je naše maximální kapacita nastavena na 80 dětí. Je pro nás důležité, aby se na táboře všichni znali, byli kamarádi a vytvářeli pohodovou atmosféru. Myslíme, že v minulých letech se nám to podařilo a rádi bychom to letos zopakovali. Fotky z působení našich vedoucích na táborech v Kletečné a  Hrachově v minulých letech si můžete prohlédnout v sekci Kdo jsou Bouráci?. Medailonky vedoucích i praktikantů si můžete prohlédnout v sekci Náš tým.

Co s sebou potřebuje dítě na tábor?

Oblečení

Dlouhé kalhoty, košile nebo tričko, bunda – na cestu,

2x  tepláková souprava, 2x krátké šortky,

8x tričko kr. rukáv, 2x tričko dl. rukáv, 2x svetr nebo mikina,

16x spodní prádlo, 1x plavky, 1x pyžamo,

1x pláštěnku, 1x čepici proti slunci,

1x ponožky teplé, 16x ponožky

Obuv

2x sportovní obuv, přezůvky na pokoj, gumovky, boty do vody – pantofle/crocsy

Hygienické potřeby

kapesníky, 2x ručník, kelímek, kartáček, pastu, hřeben, šampon, krém na obličej, krém na opalování, ručník

Ostatní

spacák, karimatka, baterka, repelent, sluneční brýle, dopisní papíry, tužku, láhev z PVC, malý batoh na výlety, rukávky či kruh pro neplavce

karty / hry na pokoj, pytel na špinavé prádlo, ručník/deku k bazénu, hodinky

Doporučujeme dát dítěti kapesné cca 1000 Kč a peníze si uložit u svého vedoucího oddílu. Zejména u malých dětí je vhodné oblečení a boty podepsat, aby nedošlo k záměně. Děti si s sebou mohou vzít nafukovací lehátka a podobné další vybavení pro zpříjemnění koupání. Na cestu prosím nedávejte dětem mnoho jídla, neboť po příjezdu do tábora dostanou oběd. 

Na tábor nedoporučujeme dítěti s sebou dávat mobil, ani další elektronické přístroje, protože mohou být zdrojem velkého stýskání. Pokud u sebe dítě tyto cennosti bude mít, může si je uložit u svého vedoucího. Za ztracené věci v případě neuložení těchto věcí u vedoucího bohužel nemůžeme ručit. Děti často píší dopisy nebo pohledy, proto jim s sebou také prosím zabalte dostatek dopisních papírů, pohledů, známek a obálek, aby vám mohli vylíčit své zážitky. 

Dokumenty

Posudek o zdravotní způsobilosti

Prohlášení o bezinfekčnosti

GDPR

Jaká je cena tábora?

Cena tábora je 8 500 Kč.

Číslo účtu – 2402396772 / 2010 (+ variabilní symbol = datum narození dítěte).

Z důvodu kontroly plateb je nutno vždy uvádět jako variabilní symbol datum narození dítěte (účet, složenka, faktura). V ceně je zahrnuta odpovědnost za škodu, nikoliv úrazové pojištění.

Z důvodu nutnosti zaplacení záloh pro majitele rekreačního objektu, Vás prosíme o zaplacení celé částky, nebo první zálohy 3000,- do konce měsíce března. Druhá záloha ve výši 3000,- je splatná do 31. dubna a poslední záloha 2500,- do 31. května. Částku prosím zasílejte na bankovní účet 2402396772/2010. Jako variabilní symbol uvádějte prosím datum narození dítěte. 

Všeobecné podmínky

1.   V případě předem nahlášeného odjezdu (před táborem) nebo v případě odjezdu dítěte z důvodu nemoci se vrací 300 Kč/den. V případě nenahlášeného odjezdu dítěte z tábora nevracíme nic.

2.   Na táboře netolerujeme kouření a požívání alkoholických nápojů včetně omamných a návykových látek. Pokud bude dítě přistiženo, je posláno domů na náklady rodičů, bez nároku na vrácení peněz.

3.   Po celou dobu konání tábora se děti řídí táborovým řádem.

4.   V případě podání přihlášky, rodiče souhlasí se zveřejněním fotodokumentace dětí z průběhu tábora na www.bourackytabor.cz. Fotodokumentace nebude poskytnuta třetím osobám.

5.   Zákonný zástupce dítěte svým podpisem vyjadřuje souhlas s všeobecnými podmínkami tábora.

Doprava na tábor

Doprava na tábor je zajištěna táborovými autobusy. Hlavní místa odjezdů jsou z Rakovníka, Kladna a Prahy. V případě větší účasti dětí z menších obcí tomu odjezd autobusů přizpůsobíme a včas zveřejníme na našich internetových stránkách. V online přihlášce prosím zdůrazněte, kde Vaše dítě bude nastupovat. O přesných časech odjezdů Vás budeme včas informovat. Pokud Vaše dítě na tábor dopravíte vlastní cestou, informujte nás o tom prosím v přihlášce.

Rodiče jsou povinni zajistit předání a převzetí dítěte.

Dále je opravdu nutné včas nahlásit na kontaktní adresu, kdyby jejich dítě z jakéhokoliv důvodu nemohlo do tábora nastoupit.

Před nástupem do dopravního prostředku musí dítě odevzdat kopii přiloženého tiskopisu o zdravotní způsobilosti dítěte a prohlášení o bezinfekčnosti (potvrzení o zaplacení jen v případě opožděné platby). Dále je nezbytně nutné, aby dítě odevzdalo vedoucímu přepravy kopii průkazu zdravotní pojišťovny.

Bez těchto dokladů nabude dítě vedoucím přepravy převzato!

Předem Vám děkujeme za dodržení těchto nutných opatření, bez kterých by tábor nešel uskutečnit.

Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy i během tábora.

Náš tábor splňuje veškeré podmínky dané zákony a vyhláškou ministerstva školství o zotavovacích akcích pro děti a dorost. O vaše děti se bude starat osvědčený kolektiv vedoucích se zkušenostmi z táborových akcí a z jiných akcí pro děti. Na táboře je též zajištěn kvalifikovaný zdravotnický personál.